Ulubione  

iza
 
Wpis tylko dla znajomych

Wpis tylko dla znajomych

 

kretyn
 
kretyn.com:
<pchlari> Kobiety farbują włosy, stosują dopinki, mają implanty zębów, robią korekcję uszu i nosa, odsysają tłuszcz z bioder i pośladków, wprowadzają kolagen do warg, silikon do biustu, przyklejają sztuczne paznokcie i rzęsy, nakładaja tony tapety...
<pchlari> I wciąż narzekają, że tak trudno spotkać PRAWDZIWEGO mężczyznę!

Podoba się? Oceń wpis na www.kretyn.com/48741

Starsze wpisy - kliknij tutaj -> www.kretyn.com/najnowsze
 

krzysiek
 
Pokaż wszystkie (2) ›
 

eppers
 
T-shirt z dobrą sentencją ;)
 

loisandpeter
 
Jak pamietają wszyscy Polacy, w 1999 roku odbyła się pielgrzymka JPII do Polski. Papież odwiedził wówczas także ziemię sądecką.

Wybudowany na tę okazję na starosądeckich błoniach ołtarz nie został jednakże zdemontowany, ale przekształcił się w lokalny ośrodek kultu Jana Pawła II.

Do ołtarza dojeżdża się gustowną, żwirową drogą, mijając nie wykończony jeszcze dom pielgrzyma. Pomiędzy domem pielgrzyma a ołtarzam znajdują się prowizoryczne natryski, koryta z bieżącą wodą (takie, jakich używa młodzież na Woodstocku) i biesiadne ławy (takie, jak na Oktoberfest). Sam ołtarz (po którym można chodzić i robić sobie zdjęcia do wstawnienia na NK z bogoojczyźnianym podpisem) kryje w swoim wnętrzu małe muzeum JPII, które jest miejscem niezwykłym, doskonale oddającym stan polskiej religijności i stosunku rodaków do osoby Jana Pawła II.

Kiedy wejdziemy do małego pomieszczenia, natychmiast usłyszymy dźwięki ludowych melodii, które akompaniują papieskim modlitwom (modlitwy JPII z akompaniamentem góralskich orkiestr okupowały swego czasu listy przebojów w całej Polsce, a płyty z tymi modlitwami dodawało każde szanujące się czasopismo i sprzedawał kazdy szanujący się kiosk). Eksponaty są niesamowite, a ich zestawienia zdumiewają.

Na przykład w gablotce, w której znajdują się pamiatkowe monety, medale i różne wota, możemy też podziwiać otwieracz do piwa z podobizną papieża. W następnej gablotce możemy obejrzeć kompletny strój papieski, który On nosił podczas pielgrzymki. Nie koniec na tym.

Spragnieni religijnego fetyszu możemy również podziwiać Jego buty, Jego skarpety, a nawet Jego ręcznik, którym się osobiście wycierał w czasie wizyty. Nie zauważyłem wprawdzie Jego szczoteczki do zębów, ale może przeoczyłem ten drobiazg, spoczywający być może gdzieś pomiędzy Jego nartami, gablotką zawierającą wszystkie Jego pisma, Jego stołkiem polowym, Jego kamizelkami i Jego parasolem, który nosił podczas wizyty w kraju nad Wisłą.

Niestety, nigdzie w pobliżu nie sprzedawano kremówek.
 

agateczka21
 
Obejrzelibyście gdyby takie własnie miały być??
mnie plakaty się podobają =D
dobrej nocy ;)
 • awatar D.J.SHAKIN BOY: :D Świetne..Dobranoc..
 • awatar AliceBlack: :D
 • awatar agnes39: Dobre !!!! A ja wczoraj ogladalm Seven Pounds z Will Smith em i oczywiscie plakalam jak bobr :) polecam !
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

dezerter
 
Wpis tylko dla właściciela minibloga

Wpis prywatny. Może go zobaczyć tylko właściciel minibloga.

 

wredotka
 
TYTUŁEM WSTĘPU
Skończyłam dziś wcześniej zajęcia, bo okazało się, że do planu wkradł się był jakiś błąd. Lubię takie błędy! Kiedy wyszłam z ciemnego Instytutu, odkryłam ze zdziwieniem, że świat potrafi być jasny, ciepły i kolorowy. Byłoby głupotą jechać prosto do domu i nie wykorzystać słonecznego popołudnia - pomyślałam i wyruszyłam posnuć się nieco po uliczkach Wrocławia.
TEKST WŁAŚCIWY
Odkryciem dnia był pewien detal na Moście Tumskim. Chodzę tamtędy bardzo często i jakoś nigdy wcześniej nie zwróciłam uwagi na zwisające masowo od strony Hali Targowej kłódki. Dziś mnie one przystopowały i kiedy dokładnie im się przyjrzałam, skonstatowałam ze zdziwieniem, że nie należą do rowerzystów ani właścicieli składanych krzesełek, lecz do zakochanych. Moim zdaniem kłódka jako symbol miłości to nie jest najlepszy pomysł, ale może tylko mnie się tak jakoś dziwnie kojarzy...
Dodam jeszcze, że wieczorem na tym właśnie moście można zobaczyć najtłuściejsze pająki we Wrocławiu.
 • awatar jacek23151: Taki sam most z kłódkami jest w Estonii, przy wodospadzie, który nie wiem jak się nazywa, ale na pewno ma dużo samogłosek w nazwie, nad morzem, niedaleko Tallina. To ogólnie chyba jakiś albo protestancki, albo ruski wynalazek.
 • awatar gość: Jako turystka miałam przyjemność osobiście przekonać się o urokach tego mostu - odnośnie pająków. Dodam tylko, że skończyło się piskiem i histeryczną próbą strzepywania ich z ubrania.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: czy te kłódki to tak jak z monetami w fontannie?
Pokaż wszystkie (15) ›
 

firem
 
Podwójna tęcza na Białymstokiem
Pokaż wszystkie (4) ›
 

wredotka
 
Wchodzi laska do mojego gabinetu, spogląda na mnie badawczo i wypala:
-Pani mnie uczy?
Zaraz podetnę sobie żyły przyrządem do wyciągania zszywek!
 • awatar mykabbalah: lepiej późno niż wcale....:D
 • awatar panna_kotta: na co Wredotka: - Zaraz cię, kurwa, nauczę...
 • awatar .Edith.: ahahaa
Pokaż wszystkie (10) ›
 

mejdzor
 
Mejdżor jest zagorzałym zwolennikiem spożywania i przygotowywania pokarmów. Toteż bardzo go martwi, że żadne przygotowane przez niego pokarmy są do siebie niepodobne. Fakt, że kiedyś udało mu się przyrządzić parówki po korsarsku (są wyborne oraz powodują zakrzepy!) i wyglądały zupełnie, jak parówki po korsarsku ( piosenkamurzynskaokotku.blox.pl/resource/wuala.JPG ), lecz od tamtej pory kuchnia Mejdżora jest wybitnie amorficzna. Dziś zrobił blobolazanię, która zamiast dającym się pokroić eleganckim, zabójczym dla żył blokiem, stała się wyskrobywalnym glutem kluch, pomidorów i sera.

Mejdżor obawia się, że pewnego dnia uda mu się zrobić ciasto w kształcie idealnego sześcianu i ktoś przyjdzie i powie "o, Mejdżorze, w końcu udało ci się zrobić pokarm, który ma kształt!". I wtedy Mejdżor powie, że to miał być kopiec kreta.
 • awatar Larma: sie larmie przypomnailo jak jako krzepka nastolatka wlazła na jednej imprezie pod stol z kolezanka i tam spozyla caly polmisek nozek z kurczaka zjadajac z nich tylko te "przypieczone" częściz, reszte albo wypluwając albo odkladajac nadgyzioną potem niewinnie odlozylismy kurczaki na stol przykrywajac je gdzieniegdzie sałatą, kurczaki zostały zjedzone, pochwalone a ludzie byli szcesliwi, wiec niech mejdzor sie nie trapi tylko czestuje raczej spodlonych ludzi
 • awatar Panda de Szuja: Wygląda jak żywcem z naczyń krwionośnych wyjęty cholesterol.
Pokaż wszystkie (2) ›