Mikroblogi  

Twitter, blip, flaker, pinger i cała reszta.

emo1990
 
emo1990: Cześć co tam karaluchy he he <33;**
Dla mojego Łukaszka <33;**buzaki
 

tomaszs
 
tomaszs: Dlatego nie opłaca się używać skracaczy linków. Pierwszy serwis tego typu zamyka działalność, a linki przestaną wkrótce działać. Mowa o #tr.im. #skracacz #link
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Mikroblogowe konstrukcje @ login i # tag wzięły się z niedopasowania interfejsów serwisów do realnych potrzeb użytkowników. W polskich realiach jest to po prostu straszne, normalna wypowiedź wygląda jak zlepek fraz. W dodatku nie ma standardów, więc każdy serwis robi to inaczej, pinger też.
Wszystko dla pozornej wygody użytkownika. Tylko jak potem czytać taki tekst?
 • awatar tomaszs: Przyjdzie czas, przyjdzie rozwiązanie ;)
 • awatar muzyka: taaaaaaaaaa :P
 • awatar Santoori: Hmm, też wolę wpisywać na najpierw tagi, a potem treść wpisu. Jest autouzupełnianie i to mi wystarcza. Te płotki w treści wpisu nie są zbyt estetyczne ;), ale dla osób, które nie chcą się bawić za każdym razem w uzupełnianie tagów i zależy im na szybkim dodawaniu wpisów to całkiem niezłe rozwiązanie. Kwestia przyzwyczajenia.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: To samo można powiedzieć o naszym polskim podwórku, czyli blipie. Zubożone o funkcje klienty, agregatory nikomu niepotrzebnych ale efektownych statystyk, natywne aplikacje na iPhona i Androida (podczas gdy swojska OperaMini doskonalne sobie radzi z wersją webową) itd itp. Bardziej dla pokazania, że można niż z jakiejś konkretnej potrzeby.

Z drugiej strony jest pewna zazdrość, że  na Pingera nie powstało tak wiele aplikacji, chociaż oferujemy o wiele bogatsze API. Ale zawsze można zrzucić to na zupełnie inny target.
Cytat z http://firem.pinger.pl

Jak patrzę na te wszystkie okołotwitterowe aplikacje i serwisy, to przypomina mi się amerykańskie powiedzenie: "To a man with a

 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Jak patrzę na te wszystkie okołotwitterowe aplikacje i serwisy, to przypomina mi się amerykańskie powiedzenie:

“To a man with a hammer, everything looks like a nail.”Mark Twain jeszcze długo będzie źródłem cennych cytatów.
 • awatar Santoori: Świetny cytat, aż sobie ustawię na opisie gg ;)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: *Bezblożnik*

Przydatny neologizm w dobie Twittera.
Za: eleuteria.pinger.pl/
 

firem
 
www.cssquirrel.com/(…)comic-update-twitter-under-fi…

“Build a site based on people sharing with one another, then make a change, any change, and you’re going to find that people are going to use your site to share negative opinions about those changes. If they’re loud enough, or numerous enough, you’ll find yourself suddenly struggling with an unanticipated PR disaster over what seems to be the most minuscule issues.”

 

firem
 
 • awatar muzyka: co mnie dziwi przede wszystkim to to czemu tło tego obrazka dostało takiego kopa przy resize :P. Przy powiększeniu jest białe a zmniejszone ma kolor a la win95/98 default desktop color
 • awatar Tomasz Wójcikowski: @muzyka: mnie też to zastanowiło, ale to chyba taka uroda stratnej kompresji.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

firem
 
blip.pl/s/11230548

“Uruchamiamy statystyki dla każdego na #blipi.pl! Chcesz wiedzieć ile osób Cię obserwuje? O której godzinie blipujesz? Sprawdź rdir.pl/jds3Chcę wiedzieć, ale dlaczego do tego potrzebny jest oddzielny serwis?
 

firem
 
joshua.schachter.org/2009/04/on-url-shorteners.html

“The worst problem is that shortening services add another layer of indirection to an already creaky system. A regular hyperlink implicates a browser, its DNS resolver, the publisher's DNS server, and the publisher's website. With a shortening service, you're adding something that acts like a third DNS resolver, except one that is assembled out of unvetted PHP and MySQL”“But the biggest burden falls on the clicker, the person who follows the links. The extra layer of indirection slows down browsing with additional DNS lookups and server hits. A new and potentially unreliable middleman now sits between the link and its destination. And the long-term archivability of the hyperlink now depends on the health of a third party. The shortener may decide a link is a Terms Of Service violation and delete it. If the shortener accidentally erases a database, forgets to renew its domain, or just disappears, the link will break. If a top-level domain changes its policy on commercial use, the link will break. If the shortener gets hacked, every link becomes a potential phishing attack.”

 • awatar sabon: Pinger zamienia apostrofy na cudzysłowy w cytatach czy to po prostu w tym cytacie jest niepoprawnie? PS. Nie podoba mi się pomysł kursywy w cytatach. Pewnie więc sobie zmienię w CSS'ach.
 • awatar sabon: 'blockquote' jest dodawany tylko kiedy cały paragraf jest w cudzysłowiu? Czy reguła jest inna? Muszę wiedzieć jak zmieniać sobie, żeby inne rzeczy mi się nie posypały.
 • awatar sabon: A jednak Pinger zamienia apostrofy na cudzysłowy. W powyższym komentarzu dałem apostrofy i zostały podmienione.
Pokaż wszystkie (7) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Już jutro na pingerze pojawią się nowe funkcje związane z wikistronami, przede wszystkim możliwość dodawania wpisów do stron innych użytkowników, czli będzie można współtworzyć wikistrony! Oczywiście tą funkcjonalność będzie można ograniczyć do znajomych, lub tylko siebie.
 • awatar muzyka: te wikistrony wprowadzacie dlatego że śą potrzebne czy może tylko dlatego że są trendy?
 • awatar Tomasz Wójcikowski: @muzyka: jak każda funkcjonalność, ich żywotność zależy od tego, jak będą używane przez pingerowiczów. Moim zdaniem jest to dobry sposób na wzmocnienie "sieci powiązań" wśród uzytkowników, poprzez umożliwienie im wspólnej pracy i zabawy nie tylko przez blogowanie i komentowanie.
 • awatar Tomasz Wójcikowski: @Michał Brański: racja. I może wówczas nikt nie będzie mówił, że zerżnęlismy z historyjek flakerowych.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

firem
 
antyweb.pl/twitter-10-uzytkownikow-generuje-90-t…

Dla blipa statystki są nieco bardziej optymistyczne, czyli 10% tworzy prawie połowę treści. Musimy zebrać podobne dane dla pingera.
 • awatar sabon: Wyjdzie, że vxel tworzy 10% treści ;)
 • awatar tomaszs: @sabon: :) Właśnie, takie statystyki dot. Pingera by się przydały :) Ale myślę, że na Pingerze jednak aktywność jest większa, gdyż rozwija się bardziej naturalnie.
Pokaż wszystkie (2) ›