Gemius  

nonim
 

“W związku modyfikacją sposobu liczenia zasięgów witryn i aplikacji internetowych począwszy od wyników za maj zauważalny będzie około kilkunastoprocentowy wzrost zasięgów witryn internetowych w stosunku do wyników, jakie zostałyby uzyskane przy użyciu dotychczasowej metody. Zmiana ta jest związana z coraz większym udziałem - poza przeglądarką Internet Explorer - innych przeglądarek w aktywności użytkowników (patrz: www.ranking.pl) oraz z odmiennym sposobem interakcji przeglądarek z aplikacjami internetowymi”Że co kurwa?

Jeszcze raz:

“Zmiana ta jest związana z coraz większym udziałem - poza przeglądarką #Internet_Explorer - innych przeglądarek w aktywności użytkowników”Panie Arturze Zawadzki, idź pan w chuj z taką metodologią.

#Megapanel #Gemius

www.internetstandard.pl/(…)Zmiany.w.Megapanelu.16.z…
 • awatar Tomasz Wójcikowski: To co, wcześniej liczyli tylko z IE? Kij im w oko z takimi badaniami.
 • awatar Tomasz Wójcikowski:

  “Zmiana sposobu liczenia polega na wyeliminowaniu z procesu liczenia zasięgów witryn plików cookie, które zostały zarejestrowane jedynie na węzłach aplikacji internetowych (np. komunikatorów) i nie pojawiły się na żadnej z witryn internetowych objętych audytem site-centric.”

  Żeby zrozumieć sensowność takiej operacji, trzeba być chyba pracownikiem Gemiusa.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: A u mnie diametralnie różne.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Wszyscy tylko nadają, że Windows to już dogorywa a IE w ogóle padł i tylko wariat go używa.

A tu proszę - całkiem co innego.

Badania mojego blogu.
 • awatar Tomasz Wójcikowski: Jeszcze parę lat temu IE miałby 95%. Więc spadek poważny jest.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Tomasz Wójcikowski: oczywiście. i zrozumiałe że traci na rynku. ale jak się czyta nieraz wypowiedzi to wychodzi, że IE to już tylko z 10-15% ma. Podobnie z linuxem. Chociaż w tym przypadku coraz więcej rządów przechodzi na linuxa i to chyba bardziej z powodu podejrzeń o szpiegowanie na rzecz CIA niż ekonomicznych, chociaż gdy się tysiące komputerów to opłaty licencyjne są spore, mimo wszystkich rabatów.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @mru > Web 2.0 >> Web 3.0: jak się rozmawia z ludźmi to dla wielu windows już nie istnieje a tylko linux się liczy, bo na nim cały świat pracuje. Ale jak przyciśniesz do muru to okazuje się,że sami korzystają z windowsa.Moda? Oczywiście że stare IE umierają,wchodzą nowe wersje.WIesz, ja znam osobe która korzysta z windowsa 3.11 jeszcze a kto o nim pamięta? Podobnie z IE,z TV czy komórkami.Stare odchodzi do historii.Widzę, że mój wynik jest bardzo różny od Twojego,ale czy Twoje badania nie dotyczą tylko polskich użytkowników? IE7 jeszcze dość długo będzie miało dużo użytkowników np. z powodu takiego,że dużo programów zawodowych pod IE8 nie chodzi dobrze i czekają na łatki tych programów (znam z praktyki).ja przeszedłem na IE8 i przyznam,że faktycznie kilka stron nie chodzi teraz,są niezgodności z DEP i nie pomaga wyłączenie tej funkcji(zro-bienie wyjątku nie kontrolowania).Ale jestem z IE8 zadowolony. pozdrawiam
Pokaż wszystkie (3) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: di.com.pl/(…)Spolecznosc_Blipa_jest_wspaniala_-_wyw…

"DI: Ilu obecnie użytkowników posiada Blip?

MJ: Nie podajemy takich informacji, gdyż za bardzo zależą one od definicji "użytkownika"."

Chyba nie jest tak trudno zliczyć ile jest zarejestrowanych kont? Rozumiem, że definicja "użytkownika" autorstwa MJ zawiera w sobie przynajmniej fakt rejestracji. Głupio przecież w tym kontekście operować gemiusowymi RU.
 • awatar Jakub Stolarski: Myślę, że tutaj chodzi o problem użytkownika, za którym stoi jakiś człowiek, a użytkownika będącego botem. Pamiętaj, że taki blip czy flaker mają troszkę inną filozofię niż pinger. Pinger jest blogiem. Tutaj piszą ludzie. Blip czy flaker to bardziej agregatory. Treści, które tam się pojawiają, to krótkie wiadomości, najczęściej jednozdaniowe. Ciężko jest wówczas poznać, czy to napisał człowiek, czy może został wklejony np. jakiś cytat, albo wyrwany tytuł wiadomości z RSS. MJ zapewne boi się operować liczbami, aby ktoś nie wypomniał mu, że "wcale tak dużo użytkowników nie ma blip", jak się okaże, że np. 1/3 użytkowników to boty.
 • awatar Tomasz Wójcikowski: @Jakub Stolarski: przecież blip to żaden agregator (co innego flaker). A jeśli chodzi o boty, to pewnie jest to jakaś część, ale przecież nie znacząca.
 • awatar Jakub Stolarski: @Tomasz Wójcikowski: Może i nie agregator, ale krótkie wiadomości w sam raz nadają się na takie zastosowanie. Generalnie w samym wywiadzie jest niespójność. Jest mowa, że liczba użytkowników podwoiła się, ale nie wiadomo c definiujemy przez tych użytkowników :/
Pokaż wszystkie (5) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski:

“Popularność Blipa jest coraz większa. Właściciel serwisu podał, że tylko w ostatnim miesiącu Blip pozyskał aż 200 tys. nowych użytkowników.”technologie.gazeta.pl/(…)Blip_pl_atakuje_w_sieci___…

Następne bezrefleksyjnie skopiowana informacja, tym razem w mainstreamowych mediach. Teraz okazuje się, że to M. Jagodziński podał tę informację :)
Cytat z http://firem.pinger.pl

http://di.com.pl/news/27138,8.html "Blip: 200 tys. nowych użytkowników w maju" Jak to się ma do: http://antyweb.pl/tylko-nieco-ponad-3-tysiace-aktywnie-blipujacych-takie-dane-podaje-blipipl/ Może znowu chodzi o UU albo

 • awatar muzyka: podejrzewając ze blip jest w nowym gg włączony na "on" jako standard, lub pcha się ta opcja żeby włączyć blipa co chwile przed oczy użytkownika (czego się nie ośmielę zweryfikować gdyż software ten w wersji na pc niezmiernie mnie denerwuje) to fala nowych aktualizacji + użytkowników spokojnie nabiła by ten licznik na dwukrotnie wyższy pułap
 • awatar Tomasz Wójcikowski: @muzyka: Zainstalowalem nowe GG i nie zauważyłem, żeby było w jakikolwiek sposób połączone z blipem.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Głuchego telefonu ciąg dalszy: www.webpuls.pl/(…)blip-idzie-sladem-twittera-200-ty…

“Należący do GG Network (właściciel Gadu Gadu) serwis Blip.pl rośnie w siłę z miesiąca na miesiąc. Przyrost ten jest dodatkowo nadzwyczaj szybki, porównywalny z zagranicznym Twitterem. W ostatnim miesiącu została podwojona liczba użytkowników osiągając teraz niemal pół miliona kont.”I dalej:

“(...) każdego dnia na Blipie wysyłanych jest 30 tysięcy krótkich (maksymalnie 160 znaków) wiadomości, zwanych też statusami.”Autor wpisu nie widzi w tych dwóch liczbach (0,5 miliona kont i 30 tys wpisów) żadnej sprzeczności.
Cytat z http://firem.pinger.pl

http://di.com.pl/news/27138,8.html "Blip: 200 tys. nowych użytkowników w maju" Jak to się ma do: http://antyweb.pl/tylko-nieco-ponad-3-tysiace-aktywnie-blipujacych-takie-dane-podaje-blipipl/ Może znowu chodzi o UU albo

 • awatar Tomasz Wójcikowski: @don: w tej informacji jest nieprawdziwy fragment mówiący, że przyrost dotyczy kont, podczas gdy jest to tylko liczba UU w statystykach. Przyrost JEST znaczący, ale samo oświadczenie firmy GG wprowadza w błąd.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: di.com.pl/news/27138,8.html

“Blip: 200 tys. nowych użytkowników w maju”Jak to się ma do:
antyweb.pl/tylko-nieco-ponad-3-tysiace-aktywnie-…

Może znowu chodzi o UU albo RU, a nie o rejestracje do serwisu? Powoli mam dosyć takich bezsensownych informacji.
 • awatar tomaszs: Ściema i tyle. 30 tysięcy blipnięć to wychodzi 10 blipnięć na usera.
 • awatar gość: Czy ktoś mi wyjaśni co to znaczy ..nadużycie? Jak to się ma do nieletnich? Szokuje mnie ilość, ale widzę że nikt się tym nie przejmuje...bo każdy tylko bawi się w matematyka...liczby...liczby...a gdzie etyka i zasady??
 • awatar sabon: Może o dwa zera się walnęli :)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nonim
 
www.idg.pl/(…)Edipresse.kupuje.Wizaz.pl.i.tworzy.si…

Dziwny ten news jest. Na wykresie wcięło im serwisy #o2, a dodatkowo:

"Według marcowej fali badania Megapanel PBI/Gemius, Wizaz.pl odwiedzany jest przez 1,4 mln użykowników, co daje mu 6. pozycję w kategroii "biznes, finanse. prawo"."

"biznes, finanse. prawo"? że gdzie?!? #FAIL

media2.pl/(…)51513-megapanel-marzec-2009:-serwisy-t…