• Wpisów:966
 • Średnio co: 4 dni
 • Ostatni wpis:8 lata temu, 14:54
 • Licznik odwiedzin:107 349 / 4721 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Strona naszej poczty na FB http://www.facebook.com/Pocztao2 zyskała przez 6 godzin ponad 2 tys. fanów!
Zapraszamy serdecznie, będą tam pojawiać się informacje o nowościach, które m.in. ja programuję :)
 

 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wypadek_w_elektrowni_j%C4%85drowej_Three_Mile_Island

"Incydent spowodował psychologiczny efekt strachu wśród obywateli USA. Przed wypadkiem poparcie wykorzystania energii atomowej wynosiło około 70%, po wypadku poparcie spadło do około 50% i utrzymywało się niezmienione przez 2 dekady. Niedawno społeczne poparcie dla energii atomowej zaczęło wzrastać. Administracja G. Busha promowała energetykę jądrową i zachęcała firmy energetyczne do budowy nowych elektrowni jądrowych w najbliższej przyszłości."

"Wypadek w TMI nie zainicjował likwidacji przemysłu jądrowego w USA, jednak rezultatem było odwołanie budowy planowanych w latach 1973-79 40 elektrowni atomowych, nie została także zaaprobowana do budowy żadna nowa elektrownia. Ze 129 elektrowni działających w 1979, 53 zamknięto. Wymagania co do pracy elektrowni zostały zaostrzone, zwiększył się również opór lokalnej ludności przeciwko ich funkcjonowaniu, a czas samej budowy znacznie się wydłużył. W latach 1980-84 anulowano budowę 51 reaktorów jądrowych firmy Babcock and Wilcox, producentów reaktorów TMI."
 

 
 • awatar RNN: Gdyby okulista pokazał coś takiego, to by było dopiero zabawnie :)
 • awatar mru: Chyba jestem ślepy... Rozróżniam kolory poszczególnych kółeczek, ale nie widzę żadnego kształtu, żadnej liczby w środku tego wielkiego koła :/ Albo nie wiem o co tu chodzi...
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Nie zauważyłem, kiedy liczba wpisów i zdjęć na pingerze przekroczyła 2 miliony!
 

 
http://www.useit.com/alertbox/ipad.html

"iPad apps are inconsistent and have low feature discoverability, with frequent user errors due to accidental gestures. An overly strong print metaphor and weird interaction styles cause further usability problems."
 

 
"Mieszkańcy bloków na osiedlach Zielone Wzgórza, Leśna Dolina i Zielone Wzgórza, od dziś znów mają ciepłe grzejniki. Decyzję o ponownym włączeniu ogrzewania podjęła Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczny Stok."

http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,7845052,Cieple_kaloryfery.html

Fajnie, bo ostatnio było dosyć chłodno wieczorami.
 • awatar Lotar King: Cieszę się ogromnie ;-)
 • awatar mru: U mnie w nocy był jeszcze przymrozek :( Rano (dzisiaj, czyli 5. maja!) musiałem skrobać szyby w samochodzie (sic!). A po południu zawsze ponad +10 stopni na termometrze...
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Kiedy pierwsze ulice, szkoły, place im. Lecha Kaczyńskiego?
Gdzie pierwszy pomnik tragicznie zmarłego Prezydenta RP?
 • awatar mru: ulice już się budują albo zmieniają nazwy, np. http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/rozmaitosci/ulica-im-lecha-kaczynskiego/1659134 btw, "koniki", czy też "kolejkowi stacze", brali podobno po stówce za wejściówkę na pogrzeb prezydenta - to nawet lepsze niż promocja w supermarkecie pt. "kup flagę, kir gratis!" ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Brak informacji innych niż okołożałobnych przez ostatni tydzień był co najmniej dziwny. Jakby świat się zatrzymał i patrzył tylko na trzy miasta: Smoleńsk, Warszawę i Kraków.

Dziwny był na przykład nius na temat żałoby narodowej ogłoszonej w Brazylii. Czyżby nasze narody były tak blisko? Milczeniem pominięto, że powodem żałoby była... lawina błotna, która zabiła ponad 200 osób.
 • awatar RNN: Nasze media sprawnie pomijają pewne kwestie, np. "wsiąkł" mi wczoraj link z onetu nt. gazu łupkowego w Polsce. Pewnie nawet nie zwróciłabym na to uwagi, gdyby nie fakt, że w momencie, gdy przerywam czytanie czegoś na dłużej wciskam ctrl+d, by do tego wrócić. Tym razem nie było do czego wracać. Temat ciekawie przemilczany.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Producenci powinni dodać do swoich swoich przeglądarek kontrolowaną przez rząd funkcję, dzięki której przez określony czas strony oglądane przez użytkownika wyświetlałyby się wyłącznie w szarych odcieniach.
 • awatar mru: Największe przegięcie to jednak czarny interface po zalogowaniu na inteligo - utrudnia mi korzystanie z konta (stało się nieczytelne), a nie ma teraz możliwości wyboru skórki, bo żałoba... Zawiodłem się na PKO BP :(
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Jedno z najczęściej powtarzanych przez dziennikarzy pytań: "Czy Bronisław Komorowski powinien kandydować na urząd prezydenta?" wydaje się całkowicie pozbawione podstaw.
Marszałek obejmuje obowiązki prezydenta automatycznie, a czyjąś decyzją. Jest to raczej bolesny obowiązek niż zaszczyt wchodzić w buty zmarłego tragicznie Lecha Kaczyńskiego.
Sytuacja zmieniła się o tyle, że kampania odbędzie się bez dwóch (razem ze Szmajdzińskim) kandydatów. Prawybory w PO odbyły się nie na zasadzie opozycji do urzędującego prezydenta, ale w warunkach wewnętrznej rywalizacji, więc zdobyte przez Komorowskiego prawo do startu w wyborach z poparciem PO jest wciąż silne.
Chyba zasadniejsze byłoby postawienie innego pytania: kto będzie kandydatem PiS-u? Ale tego pytania poprawne politycznie media unikają jak wody.
 • awatar dezerter: Też mnie dziwi dlaczego Komorowski nie miałby startować, z PISu widzę tylko dwóch kandydatów albo Jarosław Kaczyński ale niestety nie sądzę żeby się podniósł psychicznie po takim dramacie, drugim kandydatem jest Ziobro innego człowieka z PISu nie widzę
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
No i teraz nie wiadomo, czy "Lubię to" to żart czy nie :)
 • awatar Yet Another F*cked Up Day: Dość dziwna funkcjonalność. Listę osób, które lubią dany wpis widać dopiero po wejściu do całego wpisu. Ciekawe, że na stronach osób, które to kliknęły nie ma żadnego śladu tej akcji (ja przynajmniej takowego nie widzę). Podejrzewam, że to jest tylko część docelowej funkcjonalności - w przeciwnym razie nie widzę w niej sensu.
 • awatar Tomasz Wójcikowski: @patryk wojtysiak 0rh-: no niestety, teraz jest boom na FB, wszyscy chcą go mieć :)
 • awatar mru: czyli jednak nie Prima Aprilis :) Lubię opcję "lubię to!" ;) Facebook totalny :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
"Isn't making a smoking section in a restaurant a little like making a peeing section in the swimming pool?"
 

 
Trzeba jeszcze poczekać na całkowity efekt tej funkcji: http://firem.pinger.pl/m/2620000/ekran-wyboru-domyslnej-przegladarki-w-windows

Podobno po tej aktualizacji podwoiła się liczba pobrań Opery.
 

 
No i nic z tego, wymagana Vista SP2 :(
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
 • awatar Gość: No ciekawe co to MicroShit stworzy, ciekawe..... ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/lJvJgH-mOXc&;color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=en_US&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/lJvJgH-mOXc&;color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=en_US&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></embed></object>

http://flaker.pl/f/4035367-gosc-przesadza-ale-tylko-troche-youtube.com
 • awatar ByMy.....: mam asusa po 2 latach wytrzymuje 4 godziny z internetem kiedyś trzymał 6 (ale to było przed upadkami, zdeptaniami i walką o przetrwanie w rękach 2 letniego dziecka)
 • awatar mru: Chyba udało mi się trafić z tą baterią - w moim około dwuletnim MacBooku Pro bateria nadal wytrzymuje około 3 godzin serfowania w internecie, w tym po YouTubie, można też spokojnie obejrzeć 1,5-godzinny film na baterii; Miałem też jakiś czas MacBooka 13,3" (nie pro) i tam było jeszcze lepiej - pracował na baterii 2 razy dłużej (około 6 godzin, mimo, że też już nie był nowy, a po gwarancji). Co do jakości wykonania - hmm... jest dobra, ale faktycznie nie lepsza niż np. Sony VAIO.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
No i stało się.
 • awatar Gość: W XP? myślałem, że to będzie dotyczyć tylko Win7, hmmmm
 • awatar Cezary Okupski: To teraz europejscy użytkownicy systemu Windows powinni mieć jeszcze wybór domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce, która by nie była Google. ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Dodatki to specjalnie przygotowane elementy strony, które wzbogacają pocztę o wiele interesujących funkcji. Dodatki umieszczone są na specjalnej zakładce oraz na listwie na dole strony - dzięki czemu zawsze będą pod ręką.

*HotMoney* : Notowania giełdowe i kursy walut.
*Pogodnie* : Prognoza pogody dla Twojego miasta.
*Kciuk* : Najciekawsze strony wybrane przez internautów.
*LuxLux* : Trendy i nowości ze świata mody.
*Pudelek* : Ciekawostki z życia celebrytów.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Wreszcie udało mi się posprzątać na firmowej poczcie i usunąć 4/5 starych e-maili, czyli ok. 200 tys wiadomości. Nazbierało się tego tyle raptem przez 3 lata...