Wpisy użytkownika Tomasz Wójcikowski z dnia 24 czerwca 2009

Liczba wpisów: 6

firem
 
Wpis tylko dla znajomych Wpis wysłany sms'em
Tomasz Wójcikowski:

Wpis tylko dla znajomych

 

firem
 
www.joelonsoftware.com/items/2009/06/23.html

"Here’s how it worked while it was in business. You paid $200 for a one-year membership. You underwent a big, complicated background check to prove that you were extra-super-trustworthy.

In exchange, in a few big airports, you got to skip to the front of the TSA line for screening."
 

firem
 
  • awatar tomaszs: Hehe :) Dobre :D
  • awatar tomaszs: @malcom: Jak bombę atomową albo otwieracz do puszek ;) :P
Pokaż wszystkie (2) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Od dzisiaj mamy *pogrubienie tekstu* w pingerze :)
Pokaż wszystkie (9) ›
 

firem
 
blog.chromium.org/(…)developer-tools-for-google-chr…

“We are now ready to present Inspector's Scripts and Profiles panels built on top of the V8 engine providing web developers with full-featured Javascript debugger and sample-based profiler in the dev channel release of Google Chrome. We are also re-introducing the Elements and Resources tabs running out of process for better robustness, security and support for the new debugger and profiler setup.”Na to czekałem już od jakiegoś czasu, szczególnie jak dzisiaj Firefox odmówił mi posłuszeństwa. Choć pewnie na początku trudno będzie się odzwyczaić od Firebuga.
 

firem
 
www.useit.com/alertbox/passwords.html

“Usability suffers when users type in passwords and the only feedback they get is a row of bullets. Typically, masking passwords doesn't even increase security, but it does cost you business due to login failures.”Bardzo ciekawe spostrzeżenie, ale chyba niewiele już się da w tej kwestii zrobić, bo sposób prezentacji wpisywanego hasła został ustalony już dość dawno temu.
  • awatar tomaszs: Też ostatnio myślę o systemie logowania i rejestracji w kontekście usability. Może to zostało ustalone już dawno, ale czy tez dawno nie zweryfikowano, że wiele teorii zostało obalonych? Na przykład rejestracja na serwisie: czy to jest w ogóle potrzebne? I tak nie zabezpiecza przed spamem. Więc może lepiej to porzucić?
  • awatar Jakub Stolarski: @tomaszs: Rejestracja nie zabezpiecza przed spamem, ale go zmniejsza. Zresztą, nie robi się rejestracji z powodu spamu, ale by mieć więcej cennych informacji o użytkowniku :) Co do gwiazdek, to pewnie dobrym rozwiązaniem byłoby dorzucenie jakiegoś szybkiego przełącznika pokazuj/nie pokazuj. Tylko trzeba by zbadać reakcje użytkowników na to. Czy ich zaufanie nie spadnie do serwisu, jak będą widzieć, że ich hasło jest przesyłane w sposób jawny? My wiemy, że to nie ma znaczenia, ale niektórzy mają złudne poczucie bezpieczeństwa, gdy widzą gwiazdki :)
Pokaż wszystkie (2) ›