Wpisy użytkownika Tomasz Wójcikowski z dnia 16 czerwca 2009

Liczba wpisów: 6

firem
 
naukowy.blog.polityka.pl/?p=343

“To, ze WHO ogłosiła najwyższy stopień zagrożenia nie oznacza, że świńska grypa jest dziś groźniejsza niż tydzień temu. Oznacza tylko tyle, że trzeba w walce z nią wytoczyć najcięższe działa. Bo wirus jest po prostu nieprzewidywalny.”O grypie ciąg dalszy.
  • awatar tomaszs: W takim momencie wolałbym o niczym nie wiedzieć i wierzyć, że skoro MZ nic nie robi w związku z pandemią to jest bezpiecznie.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

firem
 
wyborcza.pl/(…)By_balon_nie_stal_sie_cialem.html…

“Studiowanie kilku kierunków naraz jest bowiem dla finansów szkolnictwa problemem marginalnym. Ministerstwo boi się jednak zabrać do problemów istotnych. Na przykład za to, że w Polsce bogaci studiują za darmo, a biedni muszą płacić, na co zwracają uwagę organizacje międzynarodowe. Można by ten absurd zlikwidować, wprowadzając na uczelniach publicznych czesne dla studentów z najlepiej sytuowanych rodzin. Ministerstwo woli niestety oszczędzać na wybitnych zamiast na bogatych, bo to wiąże się z ryzykiem politycznym, którego bezpieczniej jest nie podejmować.”I to jest dopiero banialuk, panie Żakowski. Czese dla studentów najlepiej sytuowanych? Już widzę te rzesze młodych ludzi deklarujących, że nie mieszkają z rodzicami i utrzymują się sami. Byleby tylko ich tatusiowie jeżdżący Leksusami nie musieli wysupływać kilku tysiecy rocznie na edukację, która przecież powinna być darmowa!
  • awatar Jakub Stolarski: Słyszałem, o systemie (nie pamiętam w jakim państwie), gdzie nauka jest nie jako "na kredyt". W czasie studiów nic nie płacisz, a po zakończeniu, gdy znajdziesz pracę zaczynasz spłacać czesne. To niejako promuje tych studentów, którzy wyniosą najwięcej ze studiów (oczywiście przy założeniu, że więcej wyniósł ze studiów, więcej będzie zarabiał w przyszłości)
  • awatar Tomasz Wójcikowski: @Jakub Stolarski: w Polsce też coś podobnego funkcjonuje, nazywa się kredyt studencki. W czasie studiów pobierasz sobie kilkaset złotych miesięcznie z banku, a dwa lata po zakończeniu nauki masz do spłacenia 10tys. Niezbyt dobry punkt wyjścia do samodzielnego życia.
  • awatar tomaszs: @Tomasz Wójcikowski: W tych zmianach brakuje mi głębszego zamysłu.
Pokaż wszystkie (6) ›
 

firem
 
dev.opera.com/(…)opera-unite-developer-primer…

“Opera Unite features a Web server running inside the Opera browser, which allows you to do some amazing things. At the touch of a button, you can share images, documents, video, music, games, collaborative applications and all manner of other things with your friends and colleagues.”

 

firem
 
joshua.schachter.org/2009/04/on-url-shorteners.html

“The worst problem is that shortening services add another layer of indirection to an already creaky system. A regular hyperlink implicates a browser, its DNS resolver, the publisher's DNS server, and the publisher's website. With a shortening service, you're adding something that acts like a third DNS resolver, except one that is assembled out of unvetted PHP and MySQL”“But the biggest burden falls on the clicker, the person who follows the links. The extra layer of indirection slows down browsing with additional DNS lookups and server hits. A new and potentially unreliable middleman now sits between the link and its destination. And the long-term archivability of the hyperlink now depends on the health of a third party. The shortener may decide a link is a Terms Of Service violation and delete it. If the shortener accidentally erases a database, forgets to renew its domain, or just disappears, the link will break. If a top-level domain changes its policy on commercial use, the link will break. If the shortener gets hacked, every link becomes a potential phishing attack.”

  • awatar sabon: Pinger zamienia apostrofy na cudzysłowy w cytatach czy to po prostu w tym cytacie jest niepoprawnie? PS. Nie podoba mi się pomysł kursywy w cytatach. Pewnie więc sobie zmienię w CSS'ach.
  • awatar sabon: 'blockquote' jest dodawany tylko kiedy cały paragraf jest w cudzysłowiu? Czy reguła jest inna? Muszę wiedzieć jak zmieniać sobie, żeby inne rzeczy mi się nie posypały.
  • awatar sabon: A jednak Pinger zamienia apostrofy na cudzysłowy. W powyższym komentarzu dałem apostrofy i zostały podmienione.
Pokaż wszystkie (7) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Ruszył drugi sezon True Blood, ciekawe czy będzie trzymać poziom poprzednich odcinków. Czego mi brakuje w tym serialu, to rozmachu i zarysowania szerszego konktekstu współegzystencji wampirów i ludzi. Coś na kształt #4400.
  • awatar nagg: jestem entuzjasta fantasy, ale takich produkcji sie boje. zazwyczaj wychodza bardzo kiczowe. ale moze przelamie sie i rzuce okiem.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Jest to potencjalnie niebezpieczne. Jeśli hacker stwierdzi, że wchodziłeś na stronę mbank.com.pl, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz ją otwartą w tej chwili i może cię przekierować na identycznie wyglądającą stronę z formularzem do wpisania loginu u hasła.

Rozwiązaniem jest wmontowanie w CSS mechanizmu "same domain policy", podobnego jak w Javascript.
Cytat z http://sabon.pinger.pl

http://www.making-the-web.com/misc/sites-you-visit/nojs/ Każda strona może wyciągnąć całą historię stron użytkownika, który na nią wchodzi: bez javascriptu, bez trojanów, przez zwykły CSS.