Wpisy użytkownika Tomasz Wójcikowski z dnia 28 maja 2009

Liczba wpisów: 2

firem
 
www.hfadeel.com/Blog/?p=135

“Research and education in Parallel computing technologies is more important than ever. Here I present a perspective on the past contributions, current status, and future direction of the parallelism technologies.”

  • awatar Jakub Stolarski: Ciekaw jestem, czy ktoś opracuje prawo podobne do prawa Amdhala określające o ile wydłuży się czas rozwoju programu przy zadanej liczbie jednostek wykonawczych i funkcji do zrównoleglenia :) Niestety programowanie równoległe jest o niebo trudniejsze niż sekwencyjne, ale są działki w których po prostu nie da się inaczej. Ot chociażby w aplikacjach internetowych (na szczęście dosyć specyficzna odmiana programowania równoległego, więc czasami prostsza).
  • awatar Tomasz Wójcikowski: Na razie, jeśli chodzi o praktykę programowia, czyli np. wspomaganie dzielenia problemów na równolegle przetwarzane podzadania, to jesteśmy w lesie. I szybko z niego nie wyjdziemy, bo na uczelniach tego po prostu nie uczą.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Goldenline wprowadziło ocenianie wypowiedzi na forach. Nie bardzo rozumiem przydatność takiego narzędzia. Gdyby to był zbiór oderwanych od siebie wypowiedzi, np. recenzje jakiegoś filmu czy produktu, byłoby to na miejscu, bo ilość plusów wskazywałaby w jakimś stopniu na jakość posta. A tak zostajmy z liczbą dodatnią lub ujemną, metainformacją, która mówi nam cokolwiek o samym mechanizmie oceniania.
Podobne rozwiązanie jest na stackoverflow.com, ale tam jest to podyktowane charakterem treści dodawanych przez użytkowników, które mają na celu wydobycie najlepszego rozwiązania zadanego problemu. Dodatkowo, autor pytania może sam wskazać najlepszą odpowiedź, pomijając punktację.
Goldenline mówi o tajemnicznym drugim etapie wdrożenia mechanizmu oceniania, sugerując, że będzie służył do promowania szanowanych użytowników.

“Chcemy zaznaczyć, że naszym celem jest wskazanie najlepszych autorów, a nie najgorszych.”


Kto nie widzi w tym zdaniu zaprzeczenia, ma prawo mieć nadzieję na powodzenie tego przedsięwzięcia. Ja jej nie mam.

www.goldenline.pl/(…)1…
  • awatar Tomasz Wójcikowski: Pewno tak zrobią, ale skoro będzie ukryte, to jaka będzie motywacja do oceniania?
  • awatar tomaszs: Plusik za Twój komentarz ;)
Pokaż wszystkie (2) ›