Wpisy użytkownika Tomasz Wójcikowski z dnia 6 października 2009

Liczba wpisów: 3

firem
 
  • awatar Cezary Okupski: Od kiedy zapoznałem się z tym blog.saush.com/(…)clone-tinyurl-in-40-lines-of-ruby… nijak nie mogłem skracania linków z jakąś działką biznesu skojarzyć, ale coś widać w mierzeniu klikalności/wpływu na twitterze jest. A bit.ly w czym silniejsze - że 2 miliony dolarów na działanie od inwestorów pozyskało ostatnio? Co masz na myśli z tym przetrwaniem? Widzisz jakąś drogę do dochodowości takich skracaczy na twitterze? Bo ja widziałem przynajmniej kilkanaście serwisów skracających i domniemam, że wszystkie działają charytatywnie/testowo, co przy ich obecnym względnie małym obciążeniu widać nie stanowi problemu.
  • awatar Tomasz Wójcikowski: @Cezary Okupski: dla mnie sama idea (nie tylko biznesowa) takich serwisów to pomyłka. To są po prostu aplikacje około twitterowe. Nie bardzo rozumiem, jak można wyłożyć 2mln$ na coś, co nigdy nie przyniesie żadnego zysku.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

firem
 
klimowicz.blox.pl/(…)Usuwanie-Sledzika-kretynizm-cz…

“Na zajęciach studenci zapytani o to, jak zachęcić respondentów do wypełnienia ankiety, zgodnie odpowiadają, że należy obiecać podanie prawidłowego kodu usuwającego Śledzika z NK.”

  • awatar Cezary Okupski: Z moich fragmentarycznych obserwacji wynika, że to masowe ustawianie statusu na temat usunięcia śledzika to bardziej efekt sieciowy niż, żeby wszystkim naprawdę zależało na istnieniu czy nieistnieniu tej funkcji w portalu. Komuś na początkach łańcuszka, owszem, zależało, ale moim zdaniem to mniejszość. Stąd też poddaję w wątpliwość, czy śledzikiem rzeczywiście dałoby się wykrzesać z ludzi kilkanaście minut rzetelnej pracy nad ankietą. Oczywiście rozumiem, że w ramach żartu studenci-podopieczni Pani Marty Klimowicz mogli takie coś postulować. Ciekawe, czy to zrealizowali. Oczywiście moje otoczenie może być niereprezentatywne.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

firem
 
Tomasz Wójcikowski: Nowy serial oparty na kanwie interplanetarnych i intergalaktycznych wrót czyli Stargate:Universe zapowiada się średnio. Ta sama reżyseria i produkcja co w rpzypadku SG1 i Atlantis, więc można oczekiwać na przemian dobrych odcinków i niskobudżetowych zapychaczy. Będę śledził, ale nie czekam niecierpliwie na kolejne odcinki.