Wpisy użytkownika Tomasz Wójcikowski z dnia 13 stycznia 2009

Liczba wpisów: 4

firem
 
www.redakcja.pl/(…)Nierozwiazany-problem-in-vitro.h…

“Należy tu jeszcze wspomnieć o stronie trzeciej, najmniej zaangażowanej w rozpatrywanie problemu na płaszczyźnie filozoficznej, za to stosunkowo głośno krzyczącej – ludzi dotkniętych bezpłodnością, którzy chcą mieć dzieci, chcą mieć dzieci tak bardzo, że nie zadają sobie pytania, które zadać sobie trzeba – czy posiadanie dziecka jest rzeczą zawsze moralnie słuszną? Czy to, że tak bardzo je chcemy – daje nam prawo do spowodowania jego istnienia?”“Jednak wątek ten urywa się, gdy zaczniemy mówić o sytuacji, w której na przykład na skutek postępów medycyny, nie będzie już żadnych niewykorzystanych embrionów. Nie widać jakiegoś filozoficznie przekonującego argumentu za tym, że gdy do zapłodnienia dochodzi w probówce, ludzie sprzeciwiają się woli Bożej. Nie wiadomo jak ma się do tego fragment wyjęty z listy episkopatu … nie jest moralnie dozwolone uciekać się do zapłodnienia „in vitro”. Bóg i tylko Bóg jest Panem życia. Czy Bóg nie jest panem życia poczętego również w probówce?”

  • awatar narzeczona: do tej wypowiedzi, trzeba by w takim razie dołączyć pytanie : to w takim razie po co i jaki jest sens człowieka?
  • awatar samiec2007: stosunkowo głośno krzyczą? Jakoś tych krzyków nie słychać zagłuszonych wywodami Kleryków i niektórych polityków. Oni w ciszy walczą o to co Najwyższy im ograniczył - o swoje miejsce i cel pobytu na tym ziemskim padole. Moralnie słuszną? A czy stanowisko kościoła w bardzo wielu kwestiach jest moralnie słuszne? Ileż to razy kler zmieniał swe stanowisko wobec najważniejszych dla ludzi kwestiach? Przypomnijmy sobie choćby jego naganne stanowisko w sprawie przeszczepów, choćby postawę wobec Holocaustu, i nie tylko. A jak się ma całokształt nauczania Kościoła niby w oparciu o Stary i Nowy testament a tak radykalnie odbiegające w wielu punktach od treści tam zawartych. Wiec jak to naprawdę jest? Bóg ma racje czy Kler?
  • awatar Tomasz Wójcikowski: @samiec2007: przeczytaj artykuł, z którego pochodzą cytaty. Nie ma co się nadymać, nikt z nas nie ma prawa decydować, co jest w tej kwestii słuszne. W żadną stronę.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

firem
 

#24

Tomasz Wójcikowski: Cztery nowe odcinki 24 Hours z 7-ego sezonu już są!

eztv.it/shows/87/24/

te
  • awatar Marta Wawrzyn: Oh my. To ma 7 sezonów?
  • awatar Tomasz Wójcikowski: @Marta Wawrzyn: tak, jeśli oglądałaś wersję z lektorem w naszej TV - obejrzyj w oryginale. Naprawdę warto.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

firem
 
www.codinghorror.com/blog/archives/001210.html

1. Improper Input Validation
2. Improper Encoding or Escaping of Output
3. Failure to Preserve SQL Query Structure (aka 'SQL Injection')
4. Failure to Preserve Web Page Structure (aka 'Cross-site Scripting')
5. Failure to Preserve OS Command Structure (aka 'OS Command Injection')
6. Cleartext Transmission of Sensitive Information (no SSL)
7. Cross-Site Request Forgery (CSRF)
8. Race Condition
9. Error Message Information Leak
10. Failure to Constrain Operations within the Bounds of a Memory Buffer
14. Failure to Control Generation of Code (aka 'Code Injection')
17. Improper Initialization
19. Improper Access Control (Authorization)
25. Client-Side Enforcement of Server-Side Security
  • awatar Dryo: Huh. Sporo z nich zdążyłem już zaliczyć. Na szczęście większość na wczesnym etapie edukacji.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

firem
 
  • awatar Dryo: Całe szczęście u nas komórki nie dzwonią non stop i w tak małej grupie ciężko o irytującego sąsiada. Ale co do grypy to niestety racja. "Pudełkowy" model też nie jest ciekawy. Ścianka z każdej strony mogłaby równie źle wpływać na moje zdrowie, tylko że psychiczne.
Pokaż wszystkie (1) ›